W jaki sposób wyznaczyć dni płodne?

Witam miesiączkę mam co 19 dni ostatni miałam 9maja. Kochałam się z narzeczonym dzień przed i 2 dni po niestety nic nie wyszło ☹️4 czerwca dostałam miesiączkę, 8 mi sie skończy . Nie wiem kiedy mam dni płodne proszę pomóżcie☹️ kiedy najlepiej to robić żeby zajść w ciążę

Lek. Paweł Szadkowski

Jeśli chcemy obliczyć pierwszy dzień dni płodnych musimy od najkrótszego cyklu odjąć 18. Aby obliczyć ostatni płodny dzień od najdłuższego cyklu odejmujemy 11. W Pani przypadku, skoro wszystkie cykle mają 19 dni, tak naprawdę dni płodne są od 2 dnia cyklu do 8 dnia cyklu, czyli od 5 czerwca do 11 czerwca. Dokładny dzień owulacji ciężko dokładnie określić. Pomaga w tym codziennie mierzenie temperatury oraz prowadzenie obserwacji śluzu.