Doxepin Teva a wahania nastroju po jego zażywaniu

Witam, mam pytanie dotyczące tabletek DOXEPIN TEVA, które przepisał mi lekarz rodzinny, kiedy poskarżyłam się na stany depresyjne i opisałam co czuję. Poprosiłam o leki które przywrócą mi siłę do życia i dobry nastrój, jednak po zażywaniu leku Doxepin Teva miałam wahania nastroju, chodziłam senna i zaspana, albo też miałam chwile energii, potrafiłam być bardzo nerwowa, mieć napady szału przez dziesięć minut dziennie pod wieczór z jakiegokolwiek powodu, odstawiłam i zastanawiam się czy dobrze zrobiłam? Poza tym dręczą mnie także koszmary nocne, przy czym biorę już długo tabletki nasenne ONIREX, czy połączenie tych dwóch leków może mieć na siebie nawzajem negatywny wpływ? Albo z innej strony- czy możliwe jest przedawkowanie Doxepinu? Może za dużo go brałam albo za mało jak na mój stan i stąd te wszystkie problemy? Dziękuję z góry za pomoc.

Witam,
zachęcałabym Panią do możliwie szybkiej wizyty u lekarza psychiatry w celu dokonania pełnej diagnozy oraz dostosowania odpowiedniego leczenia. Ponieważ diagnostyka psychiatryczna opiera się głównie na wywiadzie wizyty są zwykle dłuższe niż u lekarza pierwszego kontaktu co daje sposobność do zebrania dokładniejszego wywiadu, a to jest niezmiernie ważne. Oczywiście, że dobranie odpowiedniego leczenia może wymagać nieco czasu, czasem pierwsza próba nie jest udana (poza tym oczywiście, na właściwe zadziałanie leków potrzeba nieco czasu, zwykle minimum 3-4 tygodnie). W Pani przypadku te napady szału wskazują na potrzebę dokładniejszej diagnozy. Zachęcam do odwiedzenia lekarza, najlepiej lekarza psychiatry, proszę się nie obawiać, zapisać się, a podczas wizyty mówić szczerze o wszystkim, swoich objawach, skutkach ubocznych działania wcześniej przepisanych leków. Taka postawa pomoże w dobraniu odpowiedniego leczenia i szybkiemu powrotowi do zdrowia. Pozdrawiam.