Wahania wagi i objadanie się

Mam18lat i mam problem z objadaniem się.Gdy jestem zła albo ktoś z rodziny żartuje z mojej figury np.parówa zamykam sie w sobie i od razu mam łzy w oczach i wychodze zeby byc sama.Od jakiegoś czasu gdy jestem smutna objadam sie nawet owocami.W ciagu2miesiecy przytylam15kg.Kiedys chudlam 5kgw4dni. Sama sie dziwilam ale mam problemy hormonalne. Bardzo mi zle z moja figura i waga. Mam 176 cm i waze 89kg. Chce sie odchudzac lecz ja musze miec wypisane cwiczenia i diete inaczej nie dam rady schudnac.

Witam serdecznie,

Z pewnością potrzebuje Pani wsparcia i motywacji, najlepiej od kompetentnej osoby. Zapraszam do odwiedzenia gabinetu dietetyka, który pomoże Pani w ułożeniu pełnowartościowej i odpowiednio zbilansowanej diety. Taka osoba z pewnością będzie Panią wspierała w ciężkich dietetycznie momentach. Dietetyk powinien również rozpisać Pani plan treningowy.

Proszę nie traktować jedzenia jako antidotum na złe dni. Zajada Pani stresy a potem się stresuje ze za dużo zjadła i tworzy się błędne koło. Doprowadzić to może to bulimii lub wielkiej nadwagi. Głowa do góry i zabiera się Pani za siebie. Wszystko jest do osiągnięcia tylko trzeba w to mocno wierzyć i chcieć z całych sił:)

Musi Pani skupić się w tym momencie na pełnowartościowej i odpowiednio zbilansowanej diecie. Najlepiej jeść mniejsze porcje ale często aby organizm wciąż pracował a metabolizm przyspieszał. Jada Pani 5 razy dziennie w odstępach co 2,5-3h oraz pije około1,5-2l czystej wody mineralnej. Dodatkowo przestrzega Pani podstawowych zasad żywieniowych a efekty się pojawią. Dzień należy rozpocząć od pełnowartościowego śniadania zjadanego do 1h po przebudzeniu zaś kolację 3-4h przed snem. Powinna Pani również zrezygnować z żywności silnie przetworzonej, tłustej, kolorowych napoi oraz słodyczy. Zalecam wybierać chude białe mięsa, jedynie razowe pieczywo oraz brązowy ryż, makaron i gruboziarniste kasze. Należy zjadać dużo warzyw oraz owoce w celu dostarczenia cennego błonnika. Na kolację ograniczamy węglowodany a skupiamy się na białku.

Powinna Pani również wprowadzić aktywność fizyczną. Można skorzystać z siłowni pomocy trenera fitness lub ćwiczyć samodzielnie w domu. Przy ćwiczeniach należy zadbać o właściwą dietę. Trening powinien zaczynać się około 2h po posiłku lub jeżeli jest to niewielka przekąska to około 1h. W posiłkach okołotreningowych należy unikać tłuszczu, gdyż upośledzają odbudowę glikogenu.

W razie dodatkowych pytań lub chęci rozpoczęcia kuracji odchudzającej zapraszam na konsultację
tel 506225670
Pozdrawiam Mgr Joanna

Witam, jako psychodietetyk widzę tu potrzebę głębszej pracy nie tylko na poziomie diety. To o czym piszesz jest bliskie zaburzeniom odżywiania. Wspominasz o problemach emocjonalnych, wrażliwości na krytykę, wspominasz problemy hormonalne. Nie sądzę aby samo rozpisanie diety pomogło. Poszukaj psychodietetyczki, możesz też udać się do internisty i poprosić o skierowanie do psychologa. Często problemy z jedzeniem to tylko wierzchołek góry, tylko objaw innego problemu, często w relacjach z innymi ludźmi. Jeśli chodzi o zdrową dietę jest sporo przykładów na portalach poświęconych zdrowemu stylowi życia. A jeśli jesteś z Krakowa zapraszam http://psychodietetycznie.wordpress.com/kontakt/

Witam,
W pełni zgadzam się z wypowiedzią Pani Małgorzaty Zięby i popieram zdrowe zalecenia Pani Joanny. Jednak sama dieta niekoniecznie jest rozwiązaniem, a wszelkie kuracje odchudzające stosowane na własna rękę mogą w przyszłości spotęgować problem. Jesteś bardzo młodą osobą, która potrzebuje wsparcia i zrozumienia. Rozważ pomoc psychodietetyka.
Pozdrawiam A. Kalarus

Ewa Kozłowska Dietetyka, Warszawa

Rozważ wizytę u lekarza lub psychologa ponieważ mozesz mieć depresję i leki mogą okazać się niezbędne. Gdy ustabilizuje się nastrój podejmij leczenie dietetyczne odpowiednie dla Ciebie i dostosowane do Twoich wahań hormonalnych.