Ważność skierowania na badania specjalistyczne

2 tygodnie temu dostalam skierowanie na badania specjalistyczne. Jednak wczoraj dowiedzialam sie , ze lekarz kierujacy nie ma juz umwowy z nfz / skonczylh sie srodki od funduszu/ . Czy skierowanie na bezplatne badania jest nadal wazne czy musze uzyskac nowe od innego lekarza?

Lek. Marta Gryszkiewicz

Jeśli ma Pani skierowanie w ręku, to w przeciągu 30 dni musi się Pani zarejestrować na badanie. Czas oczekiwania nie ma znaczenia, jednak samo skierowanie jest ważne przez 30 dni.

Lek. Marta Gryszkiewicz

Jednak skierowania z prywatnych gabinetów realizowane są zawsze odpłatnie. Wyłącznie lekarze pracujący w placówkach mająca umowę z NFZ-em, mogą skierować na badania w ramach NFZ(nieodpłatnie), w tej samej lub innej placówce medycznej.