Dolegliwości bólowe w plecach przy głębszym oddychaniu

Witam! Mniej więcej od miesiąca, przy głębszym oddychaniu, mam dziwny ból w plecach po lewej stronie, mniej więcej na wysokości żeber. Nie wiem za bardzo co to może być, ponieważ ani się nie uderzyłam, ani nic i trochę się obawiam. Czy może ktoś mi powiedzieć, co by to mogło być? Jakie badania wykonać? Czy to może być coś z układem oddechowym? Z płucami? A może ma to związek z kręgosłupem? Tak jak wspomniałam na początku, nie miałam żadnego urazu. Ból przy głębszym oddychaniu pojawił się samoistnie i trzyma od dłuższego czasu. Nie mam pojęcia co to może być, ale zaczynam się martwić tym objawem. Proszę o pomoc.

Witam serdecznie!

Dolegliwości mogą być związane z wieloma przyczynami, jednak najbardziej prawdopodobne, że ich pochodzenie wynika ze zmian w obrębie układu kostno-mięśniowego (w zakresie kręgosłupa lub żeber). Proszę się zastanowić czy w ostatnim czasie się Pani nie przesiliła, albo nie wykonywała Pani nietypowych prac lub aktywności fizycznych - wówczas mogło dojść do powstania dolegliwości. Niekiedy nawet nieprawidłowa pozycja podczas snu może sprowokować pojawienie się objawów. Niestety jeżeli dolegliwości bólowe nie ustąpią konieczna będzie konsultacja z lekarzem, który ma możliwość wykonania badania lekarskiego i dokładnego zebrania wywiadu. W pierwszej kolejności najlepiej udać się do lekarza rodzinnego - po zbadaniu lekarz zdecyduje czy jest konieczność wykonywania badań dodatkowych czy specjalistycznych konsultacji. Pozdrawiam