Wpływ choroby i stresu na opóźnienie miesiączki

Witam! Miesiączkuję zawsze nieregularnie, zazwyczaj co 30-35 dni. Okres spóźnia mi się dość znacznie (to już 45 dzień!), ale ostatnio byłam przeziębiona i miałam trochę stresu. Pobolewają mnie piersi i brzuch (chociaż nie wiem, czy nie ze stresu i strachu). Wydzieliny jest albo bardzo mało, praktycznie sucho, a czasem pojawiają się małe brązowe plamki. Nie sądzę, że jestem w ciąży, bo kochałam się z zabezpieczeniem i nie doszło do wytrysku i to był tylko jeden raz. Czy powinnam się martwić? Czy takie opóźnienia są normalne po chorobie i stresie?

Witam serdecznie!

Infekcja oraz stres to najczęstsze czynniki wpływające na długość cyklu. Nie bez znaczenia mogą być także stosowane przez Panią leki podczas przeziębienia.
W obecnej sytuacji, gdy pojawia się delikatne, brunatne plamienie istnieje prawdopodobieństwo, że w przeciągu kilku dni pojawi się pełne krwawienie.
W obecnej sytuacji nie widać zatem bezpośrednich wskazań do pilnej wizyty u ginekologa. Jeżeli miesiączka nie pojawi się w przeciągu kolejnych 7 dni warto będzie umówić się na konsultację do swojego lekarza prowadzącego.

Pozdrawiam