Mężczyzna , 23 lata Witam. Wiek 20-25lat, mężczyzna. Mam pytanie. Jestem drugi dzień po skleroterapii żyły pod lewym kolanem ( mały żylak ), powierzchowny. Doktor zalecił nie przemęczenie sie, wstrzemięźliwość od sportów, ale.... Zapomniałem się zapytać czy można współżyć z partnerką? Dodam, że mam pończochę uciskowa CCL2, dziś jeszcze na noc, potem 7 dni tylko w dzień. Współżycie może zaszkodzić na efekt zabiegu? Pozdrawiam
Odpowiedź na pytanie znajduje się poniżej.
 Redakcja abcZdrowie
Redakcja abcZdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Witamy serdecznie!

Zebraliśmy dla ciebie dodatkowe informacje dotyczące tematów poruszanych w pytaniu. Skorzystaj z linków poniżej, aby dowiedzieć się więcej:

  • Żylaki – Żylaki to anomalie naczyniowe żył polegające na ich nadmiernym poszerzeniu. Gdy mówimy o żylakach, najczęściej mamy na myśli żyły kończyn dolnych (tam zdarzają się one zdecydowanie najczęściej), ale nie jest to ich jedyna lokalizacja. Takie anomalie w naczyniach zdarzają się także często w odbycie, czy przełyku.
  • Chirurgia – Operacje są podstawą gałęzi medycyny nazywanej chirurgią. Nazwa ta powstała z greckich słów: cheir − ręka, ergon – czyn, działanie. Określenie „chirurgia” jest używane jako skrót bardziej szczegółowej nazwy „chirurgia ogólna”.