Wybudzanie ze snu w nocy

Dlaczego tak czesto budze sie w nocy i nie moge zasnac? Dzisiaj mam tak samo. Zasnelam o 22 a obudziłam się o 23:45 i nie spie do teraz mimo ze chce mi sie spac. Kiedy zamykam oczy boje sie ze znow nie bede mogla spac i wtedy nie spie. Jak nadchodzi wieczor boje sie nocy i.wydaje mi sie ze przez ten lek nie spie. Moze byc to prawda? Czy to przejdzie po jakims czasie? Czy isc z tym do lekarza?

Problem może mieć źródło w lękowych przekonaniach. Polecam zgłosić się do psychologa Poznawczo-behawioralnego, który pomoże pozbyć się tych trudności. Samo może przejdzie, może nie - lepiej nad tym w kontrolowany sposób popracować. Pozdrawiam

Witam
Istnieje wiele przyczyn zaburzeń snu.
Do najczęstszych należą stres, nerwice, lęki,
depresja i wiele innych.
Nie pisze Pani nic o sobie, więc trudno znaleźć przyczynę.
Nawet jeżeli żadne z powyższych u Pani nie występują,
to długotrwały brak snu może doprowadzić do nerwicy,
stanów lękowych, nadciśnienia tętniczego
i wielu innych zaburzeń.
Mogą też pojawić się inne problemy zdrowotne.
Dlatego zachęcam Panią do podjęcia psychoterapii.
Podczas psychoterapii leczy się nie tylko objawy
choroby, ale również dociera się do przyczyny
problemu i znajduje się sposób jego rozwiązania.
Gdyby chciała Pani porozmawiać o problemie,
to zapraszam do kontaktu.
W szczególnych przypadkach możliwe są
konsultacje online, np. za pośrednictwem
komunikatora Skype.
Pozdrawiam serdecznie