Wydęty brzuch i zaparcia

Witam, mOj problem to wydety brzuch . rano jest on mniej wydęty niz wieczorem .chwile po kazdym posiłku czuje sie strasznie pełny pózniej to mija. czy jest to moze przyczyna jelita grubego ? Borykam sie równiez z ciągłymi zaparciami . Proszę o opinię . dziekuje i pozdrawiam.

Witam,

najprawdopodoniej do dolegliwości które pan opisuje przyczynia się niewłaściwa praca jelita grubego, szczególnie iż wypróznienia nie są codziene zatem różnego rodzaju złogi i toksyny odkładają się w jelicie grubym. Do pana objawów może również przyczyniać się niewłaściwa praca wątroby oraz pęcherzyka żólciowego.
Proszę zacząć od picia ok. 2 litrów wody dziennie, zwiększenie ilości błonnika. Warto byłoby włączyć zioło ostropest które wspomorze pracę wątroby. Oraz wyeliminować słodycze, cukier i produkty smażone, przetworzone i rafinowane.

pozdrawiam serdecznie

mgr dietetyki i terapii naturalnych Joanna Brejecka-Pamugnkas
więcej informacji na www.naturalhealing.pl