Wymioty a antykoncepcja hormonalna - czy można zajść w ciążę?

Witam, 7.03 o godzinie 21.00 przyjęłam jak zwykle kolejną tabletkę. O godzinie 2.00 w nocy zbudził mnie ból brzucha, a następnie wymiotowałam i miałam biegunkę - i tak do końca 8.03. 3 godziny przed przyjęciem tabletki doszło do stosunku. Czy plemniki, które zostały w drogach rodnych, miały możliwość przeżycia i przeniknięcia?

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie!
Wystąpienie wymiotów po 4 godzinach od zażycia tabletki nie osłabia działania preparatu, co nie jest wskazaniem do przyjęcia dodatkowej w celu podtrzymania efektu antykoncepcyjnego.
Na podstawie przedstawionej sytuacji nie widzę podstaw do obaw.
Pozdrawiam