Wymioty a skuteczność antykoncepcji hormonalnej

Zwymiotowalam tabletkę z pierwszego tygodnia po 15 godzinach. Współżyłam 4 dni później, mam powody do obaw? Zastanawiam się, czy dobrym pomysłem byłoby złączenie dwóch opakowań, bez robienia przerwy na okres. Proszę o szybką odpowiedź, pozdrawiam redakcję

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witamy!
Jeśli wymioty nastąpiły po 15 godzinach od przyjęcia tabletki to ciągle może Pani spodziewać się skutecznej antykoncepcji.
Nie należy łączyć dwóch opakowań bez odczekania do wystąpienia krwawienia.