Wymioty a stosowanie Artizii

Przyjmuje 10 opakowanie Artizii.Pomiędzy 8 a 9 opakowaniem nie zrobiłam przerwy.Pod koniec 9 opakowania leciutko plamiłam, po skończonym 9 opakowaniu dostałam krwawienie.Teraz biore 10 op.Po przyjęciu 4 tabletki po około 3h 15 min zwymiotowałam,nie przyjęłam dodatkowej tabletki, bo minęły 3h, bo przy wymiotach do 3h tabletki sie nie wchłaniają.Teraz biorę i nie wymiotuje. Ale kłuje mnie lewy jajnik, mam dziwny śluz, nie wiem co jest. Może to dlatego ze wcześniej połączyłam 2 opakowania?Co to?

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. W zaistniałej sytuacji nie ma powodów do obaw. Najprawdopodobniej objaw jakie Pani podaje związane są z wahaniami hormonalnymi. Ochrona antykoncepcyjna z całą pewnością nie została zaburzona przy wymiotach po tych 3 godzinach od przyjęcia.