Wynik badania krwi a zapalenia górnych dróg oddechowych i płuc

Proszę o analizę moich wyników-WBC-2,2 LYMPH5%-71% MON%-12,3% GRAN%-16,7% GRAN-0,5 .Nadmieniam iż leukopenię mam od 20 lat,5 lat temu badałam szpik i usłyszałam że taka moja uroda.Nie chorowałam.Teraz ciągle łapię zapalenia górnych dróg oddechowych,złapałam zapalenie płuc.5 lat temu granulocyty miałam w normie,teraz spadły,czuję mimo iż jestem zmarzluchem dziwne uderzenia gorąca na całych plecach i ogólnie zwiększone ciepło na plecach.Łapię jakieś opryszczki i jestem bardziej osłabiona .

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Opisany przez Panią wzrost odsetka limfocytów oraz spadek neutrofili może być stanem przejściowym np. jako wynik infekcji wirusowej. Może być to jednak także nieprawidłowość, której konsekwencją jest zmniejszona odporność. Przede wszystkim powinna Pani zatem wykonać kontrolną morfologię z ręcznym rozmazem za jakiś miesiąc. Zdecydowanie powinna być Pani także pod stałą kontrolą poradni hematologicznej.