Wynik badania RTG klatki piersiowej u 38-latki

Wynik badania rtg klatki piersiowej PA Witam, bardzo proszę o pomoc w interpretacji wyniku. Zmniejszenie przejrzystości przyśrodkowej części pola dolnego płuca prawego z zatarciem brzegu sylwetki serca- najpewniej zagęszczenia miąższowe- zapalne. Pozostały miąższ płucny bez zagęszczeń. Sylwetka serca prawidłowa. Krążenie płucne wydolne. Kąty przeponowo- żebrowe wolne. Bardzo się denerwuję tym wynikiem... mam nadzieję, że to nie jest nic groźnego :-(

Witam serdecznie,

Wynik badania RTG prawdopodobnie świadczy o stanie zapalnym czyli. np zapalenie płuc. Na podstawie samego wyniku RTG nie można postawić diagnozy. Lekarz zlecający badanie na podstawie wyników badań oraz obrazu klinicznego postawi diagnozę, Dlatego wskazana jest u Pani konsultacja z Pani lekarzem prowadzącym.

Pozdrawiam.