Wynik badania RTG kręgosłupa u 23-latka

Wykonano u mnie RGT C i TH. Mam 22 lata i silne dolegliwości bólowe w kręgosłupie. Oto wyniki RTG: kr.C: W ustawieniu spoczynkowym lordoza szyjna spłycona. Dyskopatia C6-7. Zmiany zwyrodnieniowe w stawach Luschki. kr.TH: Spłycona kyfoza piersiowa. Rotacja kręgów. Minimalna prawostronna skolioza. Bóle są bardzo silne, strzela coś w kręgosłupie, a dodatkowo między czaszką a kręgosłupem słychać takie "syczenie". Co to może oznaczać? Z góry dziękuję za odpowiedź.

Badanie RTG jest jedynie jedynie badaniem dodatkowym wykonanym z konkretnego powodu.
W każdym przypadku najważniejsze jest określenie zależności objawów klinicznych ze zmianami stwierdzanymi w konkretnym badaniu.
W celu ustalenia dalszego postępowania niezbędny jest wywiad i badanie przedmiotowe, które w tym wypadku powinien przeprowadzić ortopeda, neurolog lub neurochirurg.
Specjalista w zależności od potrzeby zleci rozszerzenie diagnostyki, odpowiednie leczenie czy też rehabilitację.
Generalną zasadą jest leczenie pacjenta a nie wyników badań.