Wynik badania TSH oraz nieregularne i obfite miesiączki

Dzień dobry. Zacznę od skrótu sytuacji - w związku z nieregularną i obfitą miesiączką lekarz ginekolog przepisał mi tabletki antykoncepcyjne, nie robiąc przy tym żadnych dodatkowych badań oprócz USG. Tabletki przyjmuję od 6 miesięcy. 3 miesiące PRZED rozpoczęciem ich przyjmowania zrobiłam badania, w tym poziom TSH, który był w normie. Teraz również zrobiłam badania i poziom TSH wynosi 6,2, więc jest to znaczne przekroczenie normy, stąd moje pytanie - czy te dwie rzeczy mają sobą związek?

Lek. Krzysztof Szmyt

Witam, Szanowna pani, stosowanie tabletek antykoncepcyjnych raczej nie miało wpływu na stężenie TSH. Proszę zgłosić się do endokrynologa, który wykona pełną ocenę funkcji tarczycy-parametry hormonalne, badanie USG, oznaczenie przeciwciał. Pozdrawiam.