Wynik badania USG tarczycy i menopauza

Witam, Mam 40 lat. Zrobiłam USG tarczycy obraz odpowiada chorobie Hashimoto. TSH mam 1,953, FT3 3,37, FT4 1,12. Byłam u ginekologa, po przeprowadzeniu wywiadu stwierdzono u mnie menopauzę. Lekarz Ale okres mam dość regularnie 28-30 dni. Jestem ciągle zmęczona i senna, przytyłam od zeszłego roku 14 kg i ciężko mi zrzucić kilogramy, bolą mnie nogi i ręce, dokucza mi uczucie zimna, jestem rozdrażniona, mam suchą skórę, wszystko co robię robię dużo wolniej. Co robić w tej sytuacji ? Anna.

Aleksander Ropielewski

Wyniki wskazują na niedobór wolnej frakcji tyroksyny, która jednak nie powinna dawać tak nasilonych objawów klinicznych, ponieważ jest to mniej aktywny z hormonó tarczycy. W sytuacji objawów klinicznych niedoczynności tarczycy sugeruję wykonanie badania poziomu rT3 oraz kontakt z endokrynologiem w celu włączenia suplementacji syntetycznych hormonó tarczycy.