Wyniki badań hormonów tarczycy i obciążenia glukozą

Chciałabym uzyskać informacje na co mogą wskazywać poniższe wyniki badań: tarczyca hypoplastyczna (po usg) obciążenie glukozą na czczo 85ml/dl; po 1h - 127; po 2h -92 insulina: na czczo 7,80ulU/ml po 1h-79,16, po 2h-67,81. 5dc - FSH 5,4 mlU/ml; LH -18,58mlU/ml; estradiol - 41,5pg/ml Dodatkowo robiłam badania: progesteron 1,15ng/ml, przeciwciała anty TG-1,38lU/ml; przeciwciała anty TPO-1,14lU/ml Z góry dziękuję za pomoc w interpretacji i podpowiedź jakie dalej podjąć kroki.

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Wynik testu obciążenia glukozą jest w normie. Także poziom cukru we krwi na czczo mieści się w granicach referencyjnych. Badania hormonalne z wyjątkiem LH (powyżej normy) oraz progesteronu (dokładnie na granicy) są w normie. Stwierdzenie przeciwciał anty tp i anty tpo może wiązać się z autoimmunologiczną przyczyna ewentualnej niedomogi tarczycy.