Wypukliny tylne dokanałowe uciskające worek opony twardej
Witam mam pytanie względem wyniku Rm. Wypukliny tylne dokanałowe, centralno prawostronnek.m L2-L3 i L4-L5, centralna k.m L3-L4 i centralno lewoboczna k.m L5-S1 uciskają worek opony twardej. Modelowane są oba korzenie L4i L5oraz prawy S1.

MĘŻCZYZNA, 44 LAT ponad rok temu
Lek. Paweł Baljon
77 poziom zaufania
Witam serdecznie. Zmiany opisywane w badaniu mają dwojaki charakter. Najczęściej jest to składowa zwyrodnieniowa kręgosłupa oraz wieloletni proces przeciążenia stawów i krążków znajdujących się pomiędzy kręgami. Bardzo często jako rezultat obecności w/w mogą pojawiać się silnie wyrażone dolegliwości bólowe oraz parestezje. W takiej sytuacji wskazana jest konsultacja z neurochirurgiem. Nie wykluczone, że konieczny będzie zabieg operacyjny. W pierwszej kolejności jednak poleca się zastosowanie rehabilitacji.
Pozdrawiam
Paweł Baljon