Wysoki poziom prolaktyny i niski kortyzolu a zespół policystycznych jajników

witam. jestem w uk i robia mi tutaj badania krwi. w polsce wyszla mi wysoka prolaktyna po tabletce mialam wzrost prawie 21X przed tabletka byl w normie. w uk zrobiono mi kortyzol i powiedziano mi tylko ze mam za niski. dodam rowniez ze mam pco oraz czeste migreny. co moze oznaczac za niski kortyzol i za wysoka prolaktyna. ginekolog w polsce twierdzi ze nie mam pco ze mam torbiele na jajnikach przez wysoka prolaktyne. sama juz nie wiem co mi naprawde dolega. przez 17 lat mi mowiona ze mam pco

Powinna pani znaleźć dobrego ginekologa-endokrynologa. On odpowie na te pytania. Co do prolaktyny, to obecnie nie uznaje się testu z metoklopramidem. Jeśli na czczo PRL była w normie, to nie ma żadnej hypetprolaktynemii.