Wzrost ALT w ciągu pięciu miesięcy

Dzień dobry. Badania zlecone w celu wyjaśnienia przyczyn lekko podwyższonej temperatury. Próba wątrobowa wynik ALT 27 (norma < 41), AST 31 (norma < 38). Ponowiłem badanie po 5 miesiącach i wyszło ALT 42, AST 35. Czy możliwe u zdrowego człowieka, żeby ALT zmieniło się tak szybko w ciągu 5 miesięcy?

Lek. Tomasz Budlewski

Mechanizmy zachodzące w organizmie są ciągłe i np. spożywanie leków, środków przeciwbólowych, suplementów diety, ciężki niezbyt strawny posiłek zmieniają metabolizm wątroby i w tym momencie mogą być różnice. Parametry tego typu nie są parametrami stałymi. proponuję powtórzyć badania za miesiąc.