Wzrost apetytu i senność po posiłkach

Witam, zacząłem ostatnio pracować dorywczo, przez co zmieniłem swoje nawyki żywieniowe. Zacząłem jeść nieregularnie i często spożywać batoniki, które można szybko zjeść podczas przerwy w pracy zamiast pełnoprawnych posiłków i inne rzeczy o wysokim IG. Podczas wolnych dni zaobserwowałem wzrost apetytu i następującą po jego właściwym zaspokojeniu bardzo silną senność. Obawiam się, że rozregulowalem prace trzustki. Czy moglem nabawić się cukrzycy?

Dzień dobry,

Proszę wykonać oznaczenie stężenia glukozy oraz insuliny na czczo , 1h i 2 h po obciążeniu roztworem 75 g glukozy (tzw. krzywa cukrowa- potrzebne będzie skierowanie od lekarza).
Z wynikami proszę udać się do lekarza, najprawdopodobniej objawy, które Pan podaje wynikają z hiperinsulinemii. Lekarz zinterpretuje wyniki i zaleci Panu dalsze postępowanie.

Pozdrawiam serdecznie.

Marek Derkacz