Morwa biała - idealna dla diabetyków i chorych na nerki

Morwa biała została przywieziona do Polski w latach pięćdziesiątych jako przysmak jedwabników. Jednak dopiero po latach doceniono jej zdrowotne właściwości. Wyciąg z owocu morwy działa przeciwbakteryjnie i odrobacza nasz organizm. A picie ekstraktu z liści morwy osłabia tworzenie się neurotoksycznych związków, które odgrywają znaczącą rolę w powstawaniu choroby Alzheimera. Morwa powoduje ograniczenie wchłaniania cukrów ? zmniejsza więc produkcję tłuszczu i odkładanie się tkanki tłuszczowej. Wyrównuje też poziom cukru we krwi, dlatego jest polecana diabetykom. Owoce morwy mają działanie przeciwgorączkowe i moczopędne. Podobnie jak jeżyny zawierają cukry, witaminy i minerały, dlatego warto je pić przy anemii, przeziębieniach, miażdżycy i chorobach nerek.

Dzień dobry.



Opisane dolegliwości mogą mieć wiele różnych przyczyn z tego powodu wskazana jest stacjonarna wizyta u specjalisty ginekologa który po dokładnym zebranym wywiad oraz badanie ginekologicznemu potwierdzi lub wykluczy opisane objawy pochodzące od strony ginekologicznych. Lekarz po badaniu zleci odpowiedniego specjalistę np urologa/nefrologa.

Brak informacji z Pani strony o diagnostyce obrazowej usg jamy brzusznej jeśli nie było zlecone to dobrze było by wykonać badanie.

Pozdrawiam

0
Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania

Dzień dobry,

Jeżeli mimo stosowania antybiotyku, dolegliwości bólowe powracają, konieczna jest ponowna wizyta u lekarza. Proszę znów skontaktować się z urologiem. Być może trzeba będzie wykonać dodatkową diagnostykę w tym kierunku. Możliwe, że lekarz zleci Pani również wykonanie USG układu moczowego, dzięki któremu można wykryć różne nieprawidłowości. Dzień przed takim badaniem najlepiej stosować lekkostrawną dietę. Należy też zrezygnować z picia kawy i napojów gazowanych. W dniu badania trzeba z kolei wypić ok. półtora litra wody niegazowanej i wstrzymać się z oddawaniem moczu, aby pęcherz był pełny. Umożliwi to jego dokładniejsze zobrazowanie.

Proszę pamiętać, że takie dolegliwości mogą mieć wiele różnych przyczyn. Dość często wynikają one z infekcji bakteryjnej, wirusowej, grzybiczej lub innych chorób układu moczowego. Ból podbrzusza może z kolei oznaczać także inne schorzenia np. ginekologiczne lub związane z nieprawidłowym funkcjonowaniem układu pokarmowego. Warto zatem sprawdzić również stan jajników oraz jelit. Więcej szczegółowych informacji na temat chorób pęcherza można przeczytać w artykule opublikowanym na stronie abcZdrowie.pl:

https://portal.abczdrowie.pl/bol-pecherza-przyczyny-objawy-leczenie

https://portal.abczdrowie.pl/zapalenie-pecherza-moczowego-zapobieganie-i-leczenie

Zachęcamy również do zapoznania się z odpowiedziami ekspertów naszego serwisu na pytania o podobnej tematyce:

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/ucisk-na-pecherz-i-bol-w-podbrzuszu

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/dyskomfort-i-bol-w-podbrzuszu

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty