Zapytaj lekarza

1 , 0 1 0 , 2 7 7

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Parcie na pęcherz i ból w podbrzuszu

Dzień dobry. Chciałabym prosić o pomoc w interpretacji wyników badania moczu. Odczyn: kwaśny Ciężar właściwy (g/l) 1020 Białko - Cukier - Ketony - Bilurbina - Urobilinogen w normie Nabłonki - płaskie pojedyncze Leukocyty - 1-3 w polu widzenia Śluz - dość liczne pasma Bakterie - pojedyncze Niedawno przeszłam zapalenie pęcherza, brałam antybiotyk przez 10 dni, ale z chwilą odstawienia leków objawy wróciły. Mam parcie na pęcherz i ból w podbrzuszu. Co może być przyczyną?
KOBIETA, 32 LAT 12 miesięcy temu

Morwa biała - idealna dla diabetyków i chorych na nerki

Morwa biała została przywieziona do Polski w latach pięćdziesiątych jako przysmak jedwabników. Jednak dopiero po latach doceniono jej zdrowotne właściwości. Wyciąg z owocu morwy działa przeciwbakteryjnie i odrobacza nasz organizm. A picie ekstraktu z liści morwy osłabia tworzenie się neurotoksycznych związków, które odgrywają znaczącą rolę w powstawaniu choroby Alzheimera. Morwa powoduje ograniczenie wchłaniania cukrów ? zmniejsza więc produkcję tłuszczu i odkładanie się tkanki tłuszczowej. Wyrównuje też poziom cukru we krwi, dlatego jest polecana diabetykom. Owoce morwy mają działanie przeciwgorączkowe i moczopędne. Podobnie jak jeżyny zawierają cukry, witaminy i minerały, dlatego warto je pić przy anemii, przeziębieniach, miażdżycy i chorobach nerek.

Lek. Tomasz Budlewski Stażysta/Rezydent, Łódź
79 poziom zaufania

Bez badania lekarskiego ciężko jest coś więcej powiedzieć. Badanie ogólne moczu nie wskazuje na cechy infekcji. Proszę koniecznie udać się do lekarza prowadzącego leczenia

umów wizytę 0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Strefa Kobiety