Z czym powiązany jest ten krwiomocz?

Mam hemofilie typ b do tego mam od 2 lat krwiomocz. Lekarze stwierdzili ze hemofila nie jest winna temu. Przy dużym wysiłku dźwiganiu nie mogę oddychać bolą kości zmęczenie bóle głowy. Leżałem w paru szpitalach ale dalej sikam krwią. I zostaje tylko czy mógł bym zarazić się wirusem HIV ponieważ nie używałem zabezpieczenia. I co mam robić wyniki same źle płytki krwi najpierw rosły a teraz spadają. Kiedyś ćwiczyłem i brałem sterydy anaboliczne. Proszę o jakąś informację
MĘŻCZYZNA, 29 LAT ponad rok temu

Morwa biała - idealna dla diabetyków i chorych na nerki

Morwa biała została przywieziona do Polski w latach pięćdziesiątych jako przysmak jedwabników. Jednak dopiero po latach doceniono jej zdrowotne właściwości. Wyciąg z owocu morwy działa przeciwbakteryjnie i odrobacza nasz organizm. A picie ekstraktu z liści morwy osłabia tworzenie się neurotoksycznych związków, które odgrywają znaczącą rolę w powstawaniu choroby Alzheimera. Morwa powoduje ograniczenie wchłaniania cukrów ? zmniejsza więc produkcję tłuszczu i odkładanie się tkanki tłuszczowej. Wyrównuje też poziom cukru we krwi, dlatego jest polecana diabetykom. Owoce morwy mają działanie przeciwgorączkowe i moczopędne. Podobnie jak jeżyny zawierają cukry, witaminy i minerały, dlatego warto je pić przy anemii, przeziębieniach, miażdżycy i chorobach nerek.

Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania

Witamy,

Aby podjąć właściwe leczenie oraz poznać przyczynę takich objawów, należałoby rozszerzyć diagnostykę o pewne badania.

Krwiomocz (hematuria) jest schorzeniem, w którym występuje krew w moczu. Może to być związane najczęściej z niewłaściwym funkcjonowaniem dróg moczowych. Przypadłość występuje zarówno u kobiet, jak i mężczyzn. W krwiomoczu, mocz może przybierać barwę od różowego do brązowego. Najczęściej jednak kolor jest krwisty i żywoczerwony.

Przyczyn obecności krwi w moczu może być wiele, ale najczęściej można do nich zaliczyć: mechaniczne uszkodzenie nerki, kamica nerkowa, zawał nerki, stany zapalne układu moczowego, nowotwory, nadciśnienie oraz choroby gruczołu krokowego.

Ze względu na odległość trudno jest dokładnie ocenić Pana stan zdrowia. Zalecamy więc konsultację z lekarzem urologiem, który zdecyduje o dalszej diagnostyce oraz ewentualnym leczeniu, aby móc wyleczyć tę przypadłość.

Pomocne mogą okazać się takie badania jak: USG jamy brzusznej, pełna morfologia krwi, CRP, OB, poziom kreatyniny, mocznika i kwasu moczowego w surowicy krwi.

Życzymy szybkiego powrotu do zdrowia!

https://portal.abczdrowie.pl/co-oznacza-krwiomocz

https://portal.abczdrowie.pl/hematuria

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty