Zaburzenia ostrości widzenia po wejściu do ciemnego pomieszczenia

Witam, mam 19 lat mam pewien problem, gdy wchodze do ciemnego pomieszczenia automatycznie trace ostrosc, mam problemy z odczytaniem tekstu (problemy wystapily od dnia wczorajszego)

Witam. Jesteśmy zwierzęciem dziennym. Adaptacja ludzkiej siatkówki do ciemności przekracza długość doby ziemskiej.Tak że to może być norma u Pana. W razie niepokoju należy zbadać siatkówkę, a zażywać wit. A POzdrawim