Zaczerwienienie w okolicy żylaków w 39. tygodniu ciąży

Jestem w 39 tyg ciazy. Od wczoraj zauważyłam zaczerwienienie w okolicy zylakow, ktore mam na lewej lydce. Jest ono na tyle bolesne ze uniemozliwia mi chodzenie. Bylam dzisiaj u pani ginekolog, ktora stwierdzila zapalenie zyly i przepisala mi masc Heparin. Obecnie schladzam bolace miejsce i smaruje je mascia, ale ani obrzek ani bol nie znikaja. Nie wiem czy powinnam udac sie na pogotowie i poprosic o zastrzyk badz inne lekarstwo czy nadal smarowac to miejsce Heparinem i czekac na efekty.

Lek. Katarzyna Szymczak

Sugeruję jeszcze elewacje kończyny oraz smarowanie dodatkowo maścią przeciwzapalna, w razie braku poprawy kontakt z lekarzem.
Pozdrawiam