Omeprazol i Esomeprazol a ich stosowanie zamienne

Dzień dobry. Mam takie pytanie: czy można stosować bez obaw zamiennik Omeprazolu - Esomeprazol naprzemiennie? Czy obydwa te leki mają dokładnie taki sam skład i działanie? Do antybiotyku Pylara dostałem Esomeprazol (Emanera 2 x 40 miligramy), a wcześniej przez tydzień stosowałem Omeprazol (Ortanol Plus 2 x 40 miligramów), który wydawał się skuteczniej radzić sobie z mdłościami. Leczę już jakiś czas Helicobacter Pylori oraz refluks i mam również niedużą przepuklinę wślizgową. Stosując Esomeprazol mam przez cały czas niestety mdłości, których nie miałem przy Omeprazolu przed rozpoczęciem antybiotykoterapii. Bardzo proszę o pomoc, nie chciałbym pogarszać swojego stanu, chciałbym jak najszybciej wrócić do zdrowia i jak najpełniej cieszyć się życiem. Będę wdzięczny za wszelką pomoc i każdą odpowiedź.

- tak, oczywiście można, to leki z tej samej grupy farmakologicznej