Zapomniałam o wzięciu pierwszej tabletki w pierwszym tygodniu

Kobieta, 28 lat. Wczoraj zapomniałam wziąć pierwszą tabletkę z pierwszego tygodnia. Dzisiaj kochałam się ze swoim chłopakiem i niestety skończył we mnie... Jakie jest prawdopodobieństwo zajścia w ciążę? Czy powinnam zacząć nowe opakowanie - dzisiaj również nie wzięłam tabletki, bo jeśli doszło do zapłodnienia nie jest to wskazane. Czy powinnam odczekać kilka dni, zrobić test i dopiero wtedy zacząć nowe opakowanie? Z tego, co wyczytałam w internecie, wygląda, iż ryzyko zajścia w ciąże w mojej sytuacji jest duże, ale bardzo proszę mimo wszystko o odpowiedź. Dodam, że ciąża nie będzie dla mnie końcem świata, tym bardziej, że już byłam w ciąży, ale nie udało mi się donosić i straciłam maleństwo w 20 tygodniu. Nie jestem jednak pewna, jak powinnam teraz postąpić z tabletkami... Bardzo dziękuję za odpowiedź.

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam.

Pani postępowanie powinno być uzależnione od Pani oczekiwań. Jeśli chce Pani zajść w ciążę, nie powinna Pani stosować antykoncepcji. Jeśli woli Pani ciąży zapobiegać, to, w przypadku pominięcia tabletki z pierwszego tygodnia, powinna Pani zastosować antykoncepcję "po stosunku" (optymalnie w ciągu maksymalnie 72 godzin od stosunku), oraz 12 godzin później rozpocząc regularne przyjmowanie tabletek.

Pozdrawiam