Zapomniałam tabletki antykoncepcyjnej w pierwszym tygodniu: czy mogę być w ciąży?

Zapomniałam tabletki antykoncepcyjnej w ostatnim 7 dniu pierwszego tygodnia. Tabletki biorę zwykle o godzinie 23.00, jednak o tabletce z dnia 7 zapmniałam i wzięłamją  dnia 8 o godzinie 17.00 i prawidłowo drugą tego samego dnia o 23.00. Dnia 9 brania tabletek wspóżyłam z partnerem bez zabezpieczenia, ale odbyliśmy stosunek przerwany, czy prawdopodobiństwo zajścia w ciążę jest duże?

Redakcja abcZdrowie

Witamy serdecznie!

Pominiętą tabletkę zażyła Pani prawidłowo. W przypadku pominięcia tabletki w pierwszym tygodniu powinno stosować się dodatkowe zabezpieczenie mechaniczne (np. w postaci prezerwatywy). Jako że stosunek przerywany nie jest metodą antykoncepcji, jak najbardziej istnieje ryzyko ciąży. Proszę wykonać test ciążowy po upływie dwóch tygodni od stosunku. W razie potrzeby proszę skonsultować się z lekarzem ginekologiem.