Zapomniałam zażyć drugą i trzecią tabletkę w pierwszym tygodniu a był stosunek. Co teraz?

Zapomniałam zażyć 2. i 3. tabletkę w pierwszym tygodniu blistra. Zażywam tabletki od 1,5 roku . W przeddzień pominiętej pierwszej tabletki odbył się stosunek. Zapewne mogło dojść do zapłodnienia? Teraz nie mogę zażyć pominiętych pigułek i dodatkowo dzisiejszej? Mam 20 lat . Pozdrawiam, Natalia

Redakcja abcZdrowie

Witaj,
jeżeli pominęłaś tabletkę 2. i 3. z początku opakowania należy powstrzymać się od współżycia lub stosować dodatkowe zabezpieczenie przez 7 dni. Dodatkowo zastosować antykoncepcję postkoitalną, jeżeli miało miejsce współżycie płciowe i zażyć następną aktywną tabletkę w ciągu 12 godzin od zastosowania antykoncepcji postkoitalnej. Istnieje możliwość zaprzestania stosowania antykoncepcji doustnej i do momentu zrobienia przez Ciebie testu ciążowego stosowanie metod mechanicznych.

Ryzyko zapłodnienia jest większe gdy pominie się tabletki z początku opakowania.
Pozdrawiam!