Zapomniałam wziąć 2 tabletki antykoncepcyjne

Witam, zapomniałam zażyć 2 tabletek antykoncepcyjnych (9. i 10. z 21), dostałam właśnie okres. Co mam zrobić w takiej sytuacji? Zażyć 3 jednocześnie, czy też rozpocząć nowe opakowanie? Nowe opakowanie będę miała dopiero za 2 dni (środa wieczorem). Pozdrawiam, Kinga

Redakcja abcZdrowie

Jeśli dobrze zrozumiałam, to zakończyła Pani przyjmowanie opakowania, w którym pominieto 2 tabletki w drugim tygodniu. W takim wypadku zaleca się stosowanie dodatkowych metod antykoncepcyjnych przez 7 dni. Zaś kolejne opakowanie należy rozpocząć po zachowaniu standardowej przerwy wynikającej ze schematu dawkowania.