Zapomniana 15 tabletka z blistra a ryzyko ciąży

Dzień dobry. Zapomniałam wziąć 15 tabletkę z blistra, czyli pierwszą z trzeciego tygodnia (to była sobota - miałam wziąć tabletkę o 8 rano, ale nie wzięłam - także ostatnią tabletkę wzięłam około 9 rano w piątek), a późnym wieczorem doszło do stosunku (do środka), ponieważ wyczytałam w ulotce, że jeżeli była to tabletka z 3 tygodnia, można już nie kończyć tego opakowania, tylko zrobić 7-dniową przerwę i po 7 dniach zacząć nowe opakowanie. Tylko że czekam już od soboty i nie mam jeszcze okresu. Czy mogłam zajść w ciażę? Tabletki biorę już regularnie od 5 lat. Bardzo proszę o odpowiedź.

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam!

Jeśli postąpiła Pani zgodnie z zaleceniami producenta, to ryzyko ciąży nie powinno być zwiększone. Przed rozpoczęciem nowego opakowania proszę wykonać test ciążowy (warto go powtórzyć jeszcze tydzień później, gdyż antykoncepcja hormonalna jest szkodliwa dla płodu i w razie wyniku pozytywnego należy ją odstawić).

Pozdrawiam!