Zatkany nos i ból żołądka w 2. miesiącu ciąży

witam jestem w drugim miesiacu ciazy i ciagle mam zapchany nos a jestem zdrowa czy mozna w ciazy uzywac krople do nosa? i jakie? prosze o nazwe. i dlaczego rano zawsze boli mnie żąłądek ? pozdrawiam

Witaminy w ciąży

Witam! Miejscowo działające krople do nosa nie są przeciwwskazane u kobiet w ciąży. Najodpowiedniejsze będą krople zawierające hipertoniczny roztwór soli morskiej. Jeśli chodzi zaś o uczucie zgagi i pieczenia w żołądku to jest to typowy dla kobiet ciężarnych objaw. Wynika on ze zmiany stosunków anatomicznych i ustępuje wraz z urodzeniem dziecka.