Zapytaj lekarza

1 , 0 2 6 , 9 6 2

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Zawroty głowy, nudności i problemy ze snem u 19-latki

Witam, Od dwóch, jeśli nie trzech tygodni miewam często zawroty głowy, nieraz ból, źle się czuję mam nawet nudności od czasu do czasu i od tygodnia mało śpię. Co prawda mniejsza ilość snu wynika z odstawienia nasennych lekow przeciwpsychotycznych, ale przez cały okres leczenia praktycznie nie miałam zwrotów czy nudności Nie może to być też spowodowane okresem, no ten mi się skończył parę dni temu A poza tym nigdy nie miałam takich silnych objawów pms. Więc moje pytanie brzmi na Jakim tle może być to ogólne osłabienie i te niepokojące objawy? Pozdrawiam serdecznie
KOBIETA, 19 LAT około miesiąca temu

Rozwój intelektualny dziecka autystycznego

Autyzm to dziecięce zaburzenie rozwojowe. Częściej występuje u chłopców niż u dziewczynek. Sprawdź, co jeszcze warto wiedzieć na temat autyzmu. Obejrzyj film i dowiedz się więcej o rozwoju intelektualnym dziecka z autyzmem.

Warto wnieść ten temat podczas konsultacji z swoim lekarzem psychiatrą, który zna historię Pani choroby, wcześniejsze objawy i przyczyny, dla których przyjmowała Pai przeciwpsychotyczne leki nasenne. Dodatkowo zna także obecny zestaw przyjmowanych przez Panią leków. Objawy, które się pojawiły mogą zarówno być efektem odstawienia leków, jak i objawem nawrotowym, objawem związanym z emocjami lub przeżywaniem czegoś (być może w Pani życiu pojawiają się obecnie jakieś większe zmiany czy stresujące zdarzenia, itp?) lub objawem związanym z jakimś innym zaburzeniem czy chorobą somatyczną. Ważne zatem, by porozmawiać o tym z lekarzem, który zdiagnozuje możliwe źródło objawów, a także doradzi, jak sobie z nim poradzić ( skieruje do specjalisty, zleci badania czy zastosuje odpowiednie zmiany w farmakoterapii). Zachęcam zatem do omówienia się na konsultację z lekarzem psychiatrą, który Panią prowadzi. Dodatkowo warto także wnieść ten temat podczas psychoterapii, ponieważ opisane trudności mogą mieć także źródła psychologiczne.

Psycholog i psychoterapeuta. Absolwentka Uniwersytetu Jagiellońskiego.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Strefa Kobiety
Ważne tematy