Kobieta , 33 lata Witam. Od pol roku mam problem z zawrotami glowy. 3 lata temu miala MRI glowy ktory wyszedl bez żadnych zmian. Ostatnio zrobiłam RTG kregoslupa szyjnego ( zniesienie fizjologicznej lordozy) piersiowy ( skolioza lewostronna) Bardzo czesto wystepuje u mnie silny bol potylicy i karku oraz miedzy łopatkami. Sporadycznie mam bole glowy. Otoz wymienione zawroty wystepuja najczesciej przy ruchach glowa. Najczesciej przy opuszczaniu glowy w przod lub odgieciu w tyl. Przytkane ucho, blokada w gardle.
Odpowiedź na pytanie znajduje się poniżej.
 Redakcja abcZdrowie
Redakcja abcZdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Witamy serdecznie!

Zebraliśmy dla ciebie dodatkowe informacje dotyczące tematów poruszanych w pytaniu. Skorzystaj z linków poniżej, aby dowiedzieć się więcej:

  • Laryngologia – Laryngologia, inaczej otorynolaryngologia, to jedna z dziedzin medycyny, która zajmuje się diagnozowaniem i leczeniem schorzeń, które dotykają bezpośrednio naszych uszu, krtani, gardła, a także chirurgią gruczołów ślinowych, zatok przynosowych oraz języka oraz innych schorzeń głowy i szyi.
  • NeurologiaNeurologia to dziedzina medycyny zajmująca się schorzeniami obwodowego i ośrodkowego układu nerwowego. Jest silnie spokrewniona z psychiatrią i polega na odkrywaniu przyczyn uszkodzenia systemu neuronalnego.

Nasi lekarze odpowiedzieli też na kilka podobnych pytań innych użytkowników:

Artykuły na ten temat
Obturacyjny bezdech podczas snu

Bezdech (WIDEO)

Bezdech (WIDEO) Odtwórz wideo

Bezdech jest rodzajem zatrzymania oddechu, na skutek czego nie przemieszczają się gazy w drogach oddechowych i nie istnieje wentylacja przestrzeni pęcherzykowej. W ciągu krótkiego czasu może doprowadzić do niedotlenienia i nadmiaru dwutlenku węgla we...