Zażyte 2 tabletki na raz

Witam, wczoraj wieczorem zażyłam 2 tabletki naraz (pomyliłam dni i myślałam, że poprzedniej nie zażyłam - jednak wszystko było ok). Co mam teraz zrobić? Dokończyć opakowanie (zostało mi 5 tabletek do końca) i zrobić normalnie 7 dniowa przerwę? Bardzo proszę o w miarę szybką odpowiedź. Z góry dziękuję!

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam!

Powinna Pani dokończyć opakowanie i zrobić siedmiodniową przerwę, jakby nic się nie stało. Jeśli chodzi o skuteczność antykoncepcji, to została ona w pełni zachowana. W związku ze zwiększonym stężeniem hormonów mogą pojawić się nasilone efekty niepożądane tabletek, jeżeli w ogóle jakieś u Pani występują lub pojawić się po raz pierwszy w przeciwnym razie.

Pozdrawiam serdecznie!