Zażywanie leku Metocard i Sertagen a możliwość przyjmowania tabletek antykoncepcyjnych

Witam.Mam na imię Agnieszka i mam 32 lata.mam problemy z ciśnieniem i biore Metocard.o prócz tego biore Sertagen bo mam problemy lękowe.czy zażywając te leki moge brać tabletki antykoncepcyjne?stwierdzono u mnie cyste na prawym jajniku trafiłam z ostrym bólem do szpitala,mam problemy z miesiączką bo jest nieregularnie.Mój lekarz ginekolog stwierdził ze najlepiej jak bym się zdecydowała na antykoncepcje hormonalną .ale wstydze sie mu powiedziec o zażywanych lekach.co mam robić?pozdrawiam

Witam,
jeżeli ciśnienie jest prawidłowo kontrolowane to może Pani stosować tabletki hormonalne.
Podczas wizyty u ginekologa powinna Pani powiedzieć jakie leki przyjmuje na stałe, to wiadomosć bardzo potrzebna i istotna.
Lekarz może wówczas zaproponować wkładkę bez hormonów lub tabletki jednoskładnikowe