Przyjmowanie tabletek antykoncepcyjnych Atywia na mięśniaki macicy

Witam, mam 32 lata i 2 mięśniaki macicy, jeden na 1,6cm a drugi na 4cm. Lekarz sugeruje założenie wkładki z hormonami która zniweluje obfite krwawienia miesięczne. Ja mam opory, jakoś nie jestem przekonana do wkładki wewnątrzmacicznej. Na chwilę obecną przepisała mi tabletki antykoncepcyjne Atywia które mają zablokować mieśniaka. Mam pytanie czy branie tych tabletek jest konieczne? ja kilka lat temu stosowałam antykoncepcję hormonalną i bardzo przytyłam. Mam skłonnośc do tycia. Prosze o radę.

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
Stosowanie antykoncepcji jest jedną z metod na ograniczenie krwawienia. Proszę udać się na ponowną wizytę do specjalisty ginekologa, który z pewnością wyjaśni wszelkie wątpliwości.