Zespół WPW i ablacja a planowanie ciąży

Mam zespół WPW. Jaki czas po wykonanej ablacji należy odczekać alby można było zajść w ciążę?

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Oczywiście ablację zaleca się wykonać przed zajściem w ciążę, by uchronić dziecko przed niedotlenieniem. Nie ma jednak sprecyzowanego okresu jaki należy odczekać do zajścia w ciążę. Warto wstrzymać się oczywiście z ciążą do momentu osiągnięcia subiektywnego odczucia pełnej rekonwalescencji po zabiegu.