Zgrubienie pod sutkiem a możliwe przyczyny

Dzień dobry, Od 4 dni boli mnie prawa pierś a dokładnie miejsce tuż pod sutkiem. Wyczuwam także zgrubienie, Dokładnie za 7 dni mam termin rozpoczęcia miesiączki. Zawsze przed okresem bolały mnie obie piersi, były też nabrzmiałe. Ból ustępował w momencie rozpoczęcia menstruacji. Teraz boli mnie tylko prawa pierś, co mi się wcześniej nigdy nie zdarzyło. Czy mam powody do obaw? Czy powinnam jeszcze przed miesiączką wykonać USG piersi? Pozdrawiam,

Aleksander Ropielewski

Zdecydowanie warto wykonać USG w celu oceny zmiany jaką Pani wykryła, zwłaszcza w sytuacji, że jest to zmiana nowa.

Z badaniem USG warto poczekać do czasu ustąpienia krwawienia miesięcznego. Wynik będzie bardziej miarodajny. Gdyby ból się utrzymywał a nawet narastał, należy udać się do chirurga.