Złe samopoczucie, brak okresu, ciąża wykluczona

Witam.

Od ostatniej miesiączki minęło już 41 dni (mam nieregularne miesiączki i zazwyczaj pojawiają się w przedziale od 26 - 30 dnia). Do tego od jakiegoś czasu pobolewa mnie w piersi / uczucie jakby serce/ od dwóch dni czuje się słabo, kręci mi się w głowie, lekkie mdłości/ dlatego test ciążowy - negatywny/

Dodam, że mam torbielki na endometrium i jedną na jajniku ale lekarz kazał się nie przejmować, oraz miałam w przeciągu dwóch ostatnich lat dwa zabiegi łyżeczkowania jamy macicy/ puste jajo płodowe/, tyle, że od marca okres pojawia się jak zwykle czyli po 26 - 30 dniach.

Do tego bóle pleców, zwłaszcza karku, i w tych ostatnich dwóch dniach bóle podbrzusza. Jako inną informację podam, że mam chorobę Haschimoto. Moje pytanie jest takie czy muszę się fatygować do lekarza i błagać o kolejne skierowanie na usg? czy może da się to jakoś racjonalnie wyjaśnić, a może to ciąża tyle że lepiej zrobić badanie krwi?

Z góry dziękuje za odpowiedź

KOBIETA ponad rok temu

Witam serdecznie!

Jak rozumiem, wykonywała Pani test ciążowy po dacie spodziewanej miesiączki. Taki test możemy raczej uznać za wiarygodny. Oczywiście może go Pani powtórzyć dla całkowitej pewności, ale nie wydaje się to konieczne.

Wspomniała Pani o chorobie Hashimoto. Chciałabym podkreślić, że wszelkie zaburzenia czynności tarczycy mogą prowadzić do zaburzeń miesiączkowania. Tym też tłumaczyłam wydłużenie cyklu, bóle piersi.

Pozostałe objawy mogą być spowodowane nakładającą się infekcją lub nieżytem błony śluzowej przewodu pokarmowego.

Pozdrawiam.