Złogi w pęcherzyku żółciowym u 5-latka

Witam serdecznie. U mojego synka ( 5 lat) na podst. USG stwierdzono " w świetle pęcherzyka złóg z cechami uwapnienia dł.9 mm, śledziona dodatkowa śr.18 mm, w podbrzuszu str.prawa węzły chłonne krezkowe do 15x5,7 mm. Tydzień temu przeszedł anginę z temp 40 stopni. Często choruje na gardło i też często dostaje antybiotyki.Wyniki krwi i moczu po chorobie w normie. Wizytę u gastrologa będzie miał dopiero w X.2014.Martwi mnie rozmiar tego złogu i jasne stolce.Proszę o poradę.Dziękuję i pozdrawiam.

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
Zmiana charakteru stolca może być spowodowana kamicą pęcherzyka. W przypadku nasilenia dolegliwości konieczna będzie wizyta u pediatry. W przeciwnym wypadku proszę oczekiwać na wizytę u gastroenterologa.