Zmęczenie, nadmierna senność, sińce pod oczami - co to może być?

Wiem, że moje obawy są z pewnością głupie badź przesadzone, jednak dla głupiej pewności chciałabym zapytać. Jestem dziewczyną, mam 16 lat i od dłuzszego czasu (2 miesiące) mam bardzo widoczne, fioletowe sińce pod oczami, i doskwiera mi senność. Poza tym, dostałam okropnego lenia. Nie jest to zmęczenie, jak myślałam, bo specjanie zaczęłam kłaść się do łóżka tak, by spać co najmniej 9 godzin. Nic nie dało, a sprawa się nawet pogarsza, objawy są nadal te same, jednak coraz bardziej się nasilają. Oczywiście normalnie chodzę do szkoły, wykonuję wszystkie czynności, jednak złe samopoczucie koliduje z treningami siatkówki, na które teraz zwyczajnie nie mam siły. Zawalam szkołę, bo po prostu sobie nie radzę, nie potrafię się skoncentrować. Nie przyjmuję żadnych leków, prócz ziołowych tabletek na uspokojenie, dostępnych nawet bez recepty. Żadnych badań, nic. Zwykła obawa z mojej strony. Proszę o możliwie szybką odpowiedź, nawet jeżeli moje obawy są bezpodstawne. Weronika.

Witam.

Dolegliwości, które podajesz, są niespecyficzne i mogą występować w wielu jednostkach chorobowych, np. anemii, zaburzeniach hormonalnych tarczycy lub mogą być związane z przewlekłym przemęczeniem i stresem. Aby postawić prawidłową diagnozę, konieczne jest badanie lekarskie oraz ewentualne wykonanie badań dodatkowych. Przyjmowanie na własną rękę preparatów o działaniu uspokajającym, bez konsultacji z lekarzem, jest niewskazane.