Zmęczenie, nadmierna senność, sińce pod oczami - co to może być?

Wiem, że moje obawy są z pewnością głupie badź przesadzone, jednak dla głupiej pewności chciałabym zapytać. Jestem dziewczyną, mam 16 lat i od dłuzszego czasu (2 miesiące) mam bardzo widoczne, fioletowe sińce pod oczami, i doskwiera mi senność. Poza tym, dostałam okropnego lenia. Nie jest to zmęczenie, jak myślałam, bo specjanie zaczęłam kłaść się do łóżka tak, by spać co najmniej 9 godzin. Nic nie dało, a sprawa się nawet pogarsza, objawy są nadal te same, jednak coraz bardziej się nasilają. Oczywiście normalnie chodzę do szkoły, wykonuję wszystkie czynności, jednak złe samopoczucie koliduje z treningami siatkówki, na które teraz zwyczajnie nie mam siły. Zawalam szkołę, bo po prostu sobie nie radzę, nie potrafię się skoncentrować. Nie przyjmuję żadnych leków, prócz ziołowych tabletek na uspokojenie, dostępnych nawet bez recepty. Żadnych badań, nic. Zwykła obawa z mojej strony. Proszę o możliwie szybką odpowiedź, nawet jeżeli moje obawy są bezpodstawne. Weronika.
KOBIETA, 16 LAT ponad rok temu

Polscy naukowcy stworzyli sztuczną krew. To może być przełom w transplantologii

Naukowcy z Politechniki Warszawskiej opracowali sztuczną krew, która, jeżeli przejdzie fazę testową, może okazać się przełomem w medycynie. Wszystko ze względu na innowacyjne właściwości. - Nasza krew będzie w stanie przenosić tlen, czyli w tym wypadku nie tylko rozcieńczymy, ale zapewnimy jej też podstawową funkcję, jaką jest transport gazów - zapowiada prof. Tomasz Ciach, kierownik Laboratorium Inżynierii Biomedycznej Wydziału Inżynierii Chemicznej i Procesowej Politechniki Warszawskiej. Do tej pory ta sztuka nie udała się żadnym naukowcom na świecie. Dlatego wciąż trzeba organizować społeczne zbiórki krwi. Dzięki właściwościom związku, w sztucznej krwi będzie można między innymi przechowywać organy do transplantacji. - Organy, które się pobiera do przeszczepu, bywają otłuszczone bądź uszkodzone, to duży problem. Chcielibyśmy, żeby w czasie ich przechowywania, móc je zregenerować - mówi Agata Stefanek, prezes spółki NanoSanguis S.A. i pracownik Wydziału Inżynierii Chemicznej i Procesowej Politechniki Warszawskiej. Wkrótce sztuczna krew będzie testowana na zwierzętach.ZOBACZ TEŻ: Rewolucyjna metoda walki z rakiem

Witam.

Dolegliwości, które podajesz, są niespecyficzne i mogą występować w wielu jednostkach chorobowych, np. anemii, zaburzeniach hormonalnych tarczycy lub mogą być związane z przewlekłym przemęczeniem i stresem. Aby postawić prawidłową diagnozę, konieczne jest badanie lekarskie oraz ewentualne wykonanie badań dodatkowych. Przyjmowanie na własną rękę preparatów o działaniu uspokajającym, bez konsultacji z lekarzem, jest niewskazane.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty