Zmęczenie, przygnębienie i smutek

Witam, od ostatniego czasu (kilku tygodni) znacznie pogorszyło mi się samopoczucie - wieczne zmęczenie, przygnębienie, irracjonalny smutek. Do tego pojawiły się u mnie 'dziwne' myśli - np. na widok noża w myślach pojawia mi się obraz, w którym kogoś nim ranię. Na widok maszynki do golenia - wizja 'przejechania' nią po oku. Przeraża mnie to. Nie zawsze potrafię je 'wyłączyć'. O czym to może świadczyć? Jak się tego pozbyć? I wreszcie przestać być bezpodstawnie smutnym? Pozdrawiam.

Obniżony nastrój utrzymujący się od kilku tygodni może wskazywać na zaburzenia depresyjne z myślami autodestrukcyjnymi, są to jednak jedynie wstępne informacje. Powinna się Pani udać np. do Poradni Zdrowia Psychicznego lub skontaktować się z psychologiem, który przeprowadzi głębszy i rzetelniejszy wywiad diagnostyczny i zdecyduje o sposobie pomocy. Jest to czas, aby wybrać się do specjalisty, aby problem się nie pogłębiał.

Dzień dobry, Pani objawy mogą mieć bardzo różna przyczynę. Zachęcam do konsultacji z psychologiem w celu postawienia pełnej diagnozy. Pozdrawiam.