Zapytaj lekarza

1 , 0 1 0 , 1 2 6

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Zmiana antykoncepcji

Witam. Moje pytanie dotyczy zmiany metody antykoncepcji. Stosowałam wcześniej krążek antykoncepcyjny. Krążek wyciągnęłam w niedzielę. Okres dostałam w czwartek koło godziny 17.00, jednak pierwszą pigułkę antykoncepcyjną wzięłam dopiero w piątek o godzinie 11. Czy mimo wszystko jestem zabezpieczona? Mam jeszcze jedno pytanie. Czasami po wypiciu czegoś gazowanego lub zjedzeniu smażonych potraw odbija mi się - czy ma to wpływ ma wchłanianie pigułek antykoncepcyjnych?  

KOBIETA ponad rok temu

Jak stosować prezerwatywy?

Redakcja abcZdrowie Stażysta/Rezydent, Warszawa
79 poziom zaufania

Witam!

Proszę zajrzeć jeszcze do ulotki stosowanych przez siebie pigułek antykoncepcyjnych, jednak po skończeniu stosowania jednej metody antykoncepcji hormonalnej zażywanie drugiej należy zwykle rozpocząć w czasie nie dłuższym niż 7 dni. Tak więc w Pani przypadku wszystko powinno być w porządku. "Odbijania" po niektórych pokarmach nie mają wpływu na skuteczność pigułek antykoncepcyjnych.

Pozdrawiam!

Redakcja abcZdrowie.pl to zespół doświadczonych i zaangażowanych osób, z których wielu to eksperci z dziedziny medycyny, dla których dbałość o zdrowie to priorytet.
umów wizytę 0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Strefa Kobiety