Zapytaj lekarza

1 , 0 1 8 , 6 1 7

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Zmiana antykoncepcji

Witam. Moje pytanie dotyczy zmiany metody antykoncepcji. Stosowałam wcześniej krążek antykoncepcyjny. Krążek wyciągnęłam w niedzielę. Okres dostałam w czwartek koło godziny 17.00, jednak pierwszą pigułkę antykoncepcyjną wzięłam dopiero w piątek o godzinie 11. Czy mimo wszystko jestem zabezpieczona? Mam jeszcze jedno pytanie. Czasami po wypiciu czegoś gazowanego lub zjedzeniu smażonych potraw odbija mi się - czy ma to wpływ ma wchłanianie pigułek antykoncepcyjnych?  

KOBIETA ponad rok temu
Redakcja abcZdrowie
79 poziom zaufania

Witam!

Proszę zajrzeć jeszcze do ulotki stosowanych przez siebie pigułek antykoncepcyjnych, jednak po skończeniu stosowania jednej metody antykoncepcji hormonalnej zażywanie drugiej należy zwykle rozpocząć w czasie nie dłuższym niż 7 dni. Tak więc w Pani przypadku wszystko powinno być w porządku. "Odbijania" po niektórych pokarmach nie mają wpływu na skuteczność pigułek antykoncepcyjnych.

Pozdrawiam!

Redakcja abcZdrowie.pl to zespół doświadczonych i zaangażowanych osób, z których wielu to eksperci z dziedziny medycyny, dla których dbałość o zdrowie to priorytet.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Strefa Kobiety
Ważne tematy