Zmiany skórne a uczulenie na złoto

Czy może być uczulenie na złoto ? Gdy założę złoty pierścionek, pochodzę w nim dzień- dwa i zaraz swedzi mnie palec, robi mi się rana pod tym i brzydko pachnie ten palec. Ostatnio kilka dni chodziłam w złotym lancuszku i na szyi porobily mi się takie suche, swedzace place skóry o nieco innym odcieniu. Co to może być ? Co robić ?

Uczulenie na złoto jest możliwe, ale występuje bardzo rzadko. W złocie próby 585 występują też inne metale: miedź, srebro, pallad, nikiel i inne. Na który konkretnie metal jest Pani uczulona można sprawdzić wykonując testy skórne. Proszę w tej sprawie skontaktować się z alergologiem.