Zmiany skórne i kupka ze śluzem a zmiana mleka

dziecko skończyło 6 tyg. ciagle karmione było ptesią i wiezorem mlekiem sztucznym. Od jakiegoś czasu ma tylko na twarzy i główce krostki i na brwiach tak jakby ciemieniuche. Byłam u lekarza zmeniono nam mleko na modyfikowane Aptamil Pepti. Dziecko od 3-4 dni robi kupy zółte ze śluzem dość obfite . Słysze jak w brzuszku się coś dzieje dziwne dzwięki i dzisiaj od godz. 23 do 8 rano dziecko wogóle nie spało płakało chyba z przyczyny brzuszka. Odstawiłam produkty mleczne co może być przyczyną?

Zmiany na twarzy, ktore Pani opisuje moga odpowiadać łojotokowemu zapaleniu skóry lub AZS. Proponuje kapać dziecko w emolientach (preparaty dostępne w aptekach np. Emolium ,Oliatum), żółte łuski z owłosionej skóry głowy delikatnie usuwać po wcześniejszym zmiękczeniu ich oliwką. W razie bardziej nasilonych zmian lekarz pediatra moze zalecić takze odpowiednie maści. Jeżeli chodzi o problemy brzuszne nie podała Pani od jak dawna stosuje Pani dietę bezmleczną (proponuje takze czasowo wyeliminować z diety jajko) Aby ocenić czy jest poprawa dieta powinna byc stosowana 2-3 tygodnie. Moga byc takze inne przyczyny brzusznych problemów tj. przejściowa nietolerancja laktozy czy kolka jelitowa. Moze Pani takze podawać dziecku probiotyk BioGaia.