Zmiany trądzikowe a brak masturbacji

Czy brak masturbacji może powodować zwiększenie poziomu testosteronu?Czy może to mieć wpływ na zmiany trądzikowe?

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
Zaniechanie masturbacji nie ma wpływu na pojawienie się zmian trądzikowych. W celu leczenia trądziku proszę udać się na wizytę do specjalisty dermatologa. Do poradni dermatologicznej w ramach NFZ nie jest wymagane skierowanie.