Zmiany w rezonansie magnetycznym głowy u 30-latki

Witam mam 30 lat od zeszłego roku moje zdrowie się pogorszyło gdy wylądowałam w szpitalu zrobiono mi MR głowy wyszły zmiany demielinizacyjne w istocie białej po badaniu neurolog stwierdził też osłbienie siły mięśniowej w prawej stronie ciała do szpitala trafiłam ponieważ miałam częste utraty przytomności oprócz tego doszły zaburzenia świadomości i problem z utrzymaniem rownowagi czekam obecnie na konsultację u lekarza ale chciałabym się dowiedzieć czy to mogą być początki SM

Magdalena Mroczek

Objawy mogą odpowiadać SM, ale stwierdzenie SM lub jego wykluczenie wymaga wykonia dodatkowych badań.

Renata GrzechociĹska

Witam.
Najczęstsze początkowe objawy SM to zaburzenia czucia, zaburzenia widzenia, osłabienie ostrości wzroku,stopniowo narastający niedowład, zaburzenia chodu. Jedynie neurolog, dokładnie obejrzy zmianę opisaną w rezonansie będzie mógł wykluczyć /potwierdzić chorobę. SM potwierdza się na podstawie specjalnych kryteriów. Dlatego wizyta u lekarza jest konieczna.
Pozdrawiam